ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12224435
*
nr 1222 4435
Spegel
bronserad, 88x49 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2018
kl 19:06:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 13:29:24
1
150 kr
10/12 18:25:45
2
200 kr
10/12 18:31:05
3
250 kr
10/12 18:34:00
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bronserad spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:14
-
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:44
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:06
-
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:43
-
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:01
*
Spegel
nr 1222 4435
Spegel
bronserad, 88x49 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/12 13:29:24 | 1 | 150 kr |
10/12 18:25:45 | 2 | 200 kr |
10/12 18:31:05 | 3 | 250 kr |
10/12 18:34:00 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bronserad spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:14 -
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:44 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:06 -
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:43 -
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:01